Лесь Мартович народився 12 лютого 1871 року в Торговиці. Сьогодні 150-річчя письменника відзначали в рідному селі. Представники влади з Городенки та Коломиї не добралися, зате прибула на подію із Івано-Франківська директорка обласного краєзнавчого музею Галина Беднарчик (на світлині з її фейсбук-сторінки - друга зліва).
![150 років від дня народження Леся Мартовича](https://kray.if.ua/uploads/finder/articles/2021/02/Opera-Знімок_2021-02-12_215515_mail.ukr_.net_.png)
І, звичайно, фото біля пам'ятника письменникові.
![150 років від дня народження Леся Мартовича](https://kray.if.ua/uploads/finder/articles/2021/02/20210212_210830.jpg)
Староста Дмитро Шинкарук і депутат Коломийської районної ради Іван Липчук.