Створення ОТГ в Городенківському районі знову стало актуальним. Чи це вплинуло засідання дискусійного клубу в Медіацентрі «Край» на тему децентралізації, чи терміни підтискають, але села й місто заворушилися. Тож усе-таки є надія, що появі бодай однієї ОТГ – бути
Як уже було зазначено в минулому випуску, після дискусії в редакції нашого часопису першим до створення власної об’єднаної громади приступив сільський голова Ясенева Пільного Іван Струтинський. Після нього це питання почали обговорювати і в інших селах, зокрема у Тишківцях, Винограді та Слобідці.
Виноград
Як повідомив очільник Винограда,
Михайло Гоблик, «9 червня відбулася сесія сільської ради про надання згоди на об’єднання територіальної громади Острівця, Рогині та Росохача з центром у Винограді. Далі у 30-денний термін села мають повідомити про свої рішення. Сільський голова Острівця Михайло Юрчишин згоду вже надав. Справа за Росохачем». Причиною створення цієї ОТГ, за словами пана Михайла, стала віддаленість указаних сіл, розташування їх у так званому «апендициті» Городенківського району. Тож їх мешканці сподіваються, що все ж будуть самі господарювати у власній ОТГ, і всі необхідні умови для цього є.
Слобідка
Схід села з питання входження до Гвіздецької ОТГ мав відбутися і тут, але за якихось невідомих причин цього не сталося. За словами сільського голови
Василя Кисилиці, вельми шкода, адже село вже чотири роки не має фінансової можливості активно розвиватися. Бюджет мізерний, тож велику надію покладають на ОТГ. За місцем розташування Слобідці, звичайно, ближче було би приєднатися до Гвіздця, але сполучення зі села до Коломиї набагато гірше, ніж до Городенки. Тож Слобідка в очікуванні й готова до співпраці.
Тишківці
Готові до об’єднання і в цьому селі. Днями там відбулася нарада за участі більше десяти сільських голів (Вікно, Чортовець, Олієво-Королівка, Корнів, Вільхівці, Раковець, Семенівка, Незвисько, Воронів, Лука, Уніж, Монастирок) про створення ОТГ з центром у Тишківцях. Передував цьому травневий схід села, де було розглянуто питання про створення окремої ОТГ чи приєднання до Городенківської об’єднаної територіальної громади. За словами сільського голови Тишківців
Івана Пронича, «оскільки Городенка в цьому питанні поки активно не просувається, а можливо, й не бажає запрошувати Тишківці, вирішили почати процес створення окремої ОТГ. Чому це рішення обгрунтоване? Передусім, ми з іншими селами, з якими хочемо об’єднуватися, у рівних правах. У кожному селі майже однакова кількість населення, тож ніхто прав «качати» не буде. Разом будемо мати 10 тис. населення і 10 тис. гектарів землі. Натомість Городенка у своїй ОТГ матиме більше прав, оскільки переважатиме в населенні.
По-друге, у Тишківцях чимало зроблено. Неважливо, хто це лобіював, головне, що є результат. Тоді як у Городенці переважно кошти виділятимуться для районного центру, адже проблем багато, включно з дорогами. По-третє, ми у виграші, бо в нас є земля. 10 тис. гектарів землі – це багато, й це даватиме нам немалі прибутки. Підніматимемо сільське господарство, змушуючи всіх платити податки. Адже є чимало землі, від якої зовсім немає надходжень. Таким чином зможемо збільшити бюджет як мінімум удвічі.
Єдине, не даю гарантії, що такі села як Уніж, Лука, Монастирок дадуть згоду про спільне об’єднання. Але ми в очікуванні. В п’ятницю у Тишківцях відбулася сесія сільської ради, щоб зініціювати згоду від імені голови. Далі працюємо згідно термінів, передбачених в Законі України. Для нас головне, щоб нас включили до перспективного плану створення ОТГ».
Записала
Юлія МИХАЙЛЮК.