Полум'я маленького тремтливого вогника так зачаровує, що довго не можеш відірвати погляд. Майстер виготовляє свічки за такою технологією, що запалені свічки, які майстер виготовляє, наче сяють із середини. Деякими особливостями мистецтва створення оригінальних свічок ділиться Богдан Дружкін, який вдало поєднує своє захоплення із обов’язками депутата районної ради та волонтерською діяльністю для допомоги нашим воїнам на Сході
– Що надихає вас на роботу?
– Вічно можна дивитись на три речі: як тече вода, як горить вогонь і як зорі падають із неба... Свічка, як уособлення небесного вогню, супроводжує наше життя й відіграє значну роль в особливих моментах людини: її народження, одруження та смерті. Цікава традиція – задувати свічки на іменному торті. Затишку та загадковості додають запалені свічі під час романтичної вечері. Як уособлення підживлюючої сили вогню, маленької частинки сонця, запалена свічка зігріває душу й оселю, наповнюючи її ніжною музикою любові й добра. Хочеться дати можливість кожному отримати задоволення від використання ексклюзивних свічок ручної роботи. Ні від кого не «списую» технологію, стараюсь, щоб кожен виріб був особливим.
– Як вам прийшла ідея зайнятись саме цим видом мистецтва?
– Уперше такі цікаві свічечки я побачив ще в 2001 році в Іспанії. Їх виготовляли у крамничці на замовлення. Мене здивував цей процес. Із того часу планував, що коли повернуся в Україну, то обов’язково спробую сам. Минуло більше десятка років, і лише торік, у листопаді, я зайнявся омріяною справою. Спілкувався з багатьма різьбярами, вивчав і переймав технології. Свічки сьогодні роблять із парафіну, бджолиного воску або твердого соєвого масла. Я беру для роботи харчовий парафін П2, який широко використовується для парафінування твердих сирів.
– У кількох словах опишіть, будь ласка, технологію створення такої краси.
– Основа йде безбарвна або білого кольору, потім наносяться кольорові шари парафіну. До 25 шарів... 15 хвилин – це час, упродовж якого парафін ще еластичний та піддається різьбленню, тож треба встигнути зробити від 30 до 100 надрізів із подальшим завиванням. Рухи мають бути швидкими й точними, бо після застигання поправити чи переробити не можливо. Після того, як свічка вистигне, вона повністю покривається свічковим лаком на водяній основі, який не є токсичним. Із часу заливання основи до отримання полакованої готової свічки потрібно від 8 до 12 годин. Вага свічок, відповідно до форми та розмірів, коливається від 170 грамів до одного кілограма. Барвники закуповую з Італії, стійкі до вигорання. Основний принцип моєї роботи – якість, щоб виправдати довіру тих людей, які будуть їх використовувати. Свічки мого виробництва не кадять, горять від дванадцяти годин і довше, залежно від розміру.
– Чи є якісь особливості при підборі кольорів?
– Я виготовляю свічки на свій смак або на побажання замовника. Звичайно, важливу роль відіграє колір свічки. Рожеві свічки пробуджують любов, ніжність, сприятливо впливають на нервову систему дітей. Якщо ви втомилися від суєти й шукаєте умиротворення та заспокоєння, використовуйте свічки синього кольору. Червоні свічки приваблюють успіх, гроші й підвищують енергетику, підсилюють чуттєвість, пристрасть, стимулюють фізичну активність. Жовті свічки наповнюють енергією оптимізму й творчості. Зелені додають в оселі гармонії і сили для зцілення від хвороб. Для прийому гостей, вечірки з друзями приготуйте помаранчеві свічки. Вони – носії енергії радості, приязні та ентузіазму. Фіолетовий колір – колір таємниці, інтуїції і тонких матерій. Чорні можуть стати чудовою прикрасою інтер’єру спальні чи іншої кімнати. Білі свічки включають у себе всі кольори. Їх можна використовувати в будь-який час і в будь-якому місці. Саме вони дають найсильніше відчуття чистоти і свіжості.
– Які поради ви можете дати для оптимального використання таких витворів мистецтва?
– Свічка має необмежений термін зберігання в сухому, прохолодному (не вище 26 – 27 градусів) і темному місці. Для забезпечення техніки безпеки можу сказати: не запалюйте свічку біля легкозаймистих предметів, не залишайте її без нагляду, використовуйте підставку. Слідкуйте за довжиною гноту, вона має становити 6 – 8 міліметрів, не більше! Чим довший гніт, тим більше полум’я та температура навколо нього, що призводить до прискореного вигорання парафіну та руйнування свічки. Переконайтесь, що свічка стоїть на рівній і стійкій поверхні та не підпадає під дію прямого сонячного світла або протягу, в іншому випадку вона може деформуватись. Не дозволяйте контакт запаленої свічки з домашніми тваринами.
Оля КОВАЛІВ.