25 серпня у Вільхівцях відгомоніло величне дійство. Районне свято Хліба, Врожаю і Єднання переплелося з відкриттям та освяченням нового стадіону. Таких спортивних майданчиків за величиною і облаштуванням, за словами експертів, є лише кілька в області
Свято планувалося значного масштабу, багатогранним воно і відбулося. Не змогли його сильно підпсувати і два фактори, незалежні від нас. Це вибоїстий путівець до Вільхівців, гроші на ремонт якого давно, та наразі безрезультатно, виділено, та неймовірна спека. Піднесеним емоціям це на заваді не стало. І правда, адже забав та видовищ вистачило всім.
Тішила око і розмаїтість вишиванок присутніх, що додавало українського духу, і чого так не вистачало напередодні на святкуванні Дня Незалежності в Городенці, в районному Палаці культури, де зал зеленів оксамитом порожніх крісел.
Покутської краси забагато не буває.
Урочиста хода пройшла від храму Св. Микити до оновленого стадіону під звуки Покутського маршу. Поважних гостей зустріли чарівні дівчата в національних строях із пишними короваями на вишитих рушниках. Відкрили сучасну споруду Єпископ Коломийський і Косівський УПЦ Юліан, владика Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Василій Івасюк, народний депутат Андрій Іванчук, заступник голови ОДА Богдан Кобилянський та господар торжества, директор агрофірми «Вільхівці» Іван Приймак. До поважної події долучилися чимало представників районної влади, духовенства, а також польські побратими Городенківщини. «Ми, поляки, знаємо, якою важкою, якою важливою є незалежність держави. З нагоди вашого свята зичу вам насамперед миру, а також подальшого розвитку… Україна є направду прекрасна!», – наголосив староста Бжезького повіту
Яцек Монкєвич.
– Я вже на цьому стадіоні, мабуть, не гратиму. Але діти, які тут займатимуться, радуватимуть нас як батьків і продовжуватимуть всі традиції, – відзначив
Андрій Іванчук, який традиційно приїхав не з порожніми руками. Від благодійного фонду «Покуття» нардеп вручив очільниці місцевої школи Лесі Приймак сертифікат від комп’ютерного класу.
Під час архієрейського благословення владика
Василь Івасюк розповів промовисту історію, яка об’єднала і спорт, і Свято хліба: «Одного разу під час світового матчу хтось кинув на поле шматочок хліба. Тоді аргентинський футболіст Мессі підняв його, поцілував і віддав назад. Отже, спорт – це ефективний інструмент для проголошення Євангелія».
Ветерани футбольного клубу "Чайка", який відсвяткував півстолітній ювілей.
Після вітальних слів гостей, ветеранів ФК «Чайка» з нагоди 50-ліття створення цього клубу нагородив його президент Іван Приймак. Він виконав і перший символічний удар у ворота стадіону-красеня, в якому продумано все – і газон, і освітлення, і роздягальні, і трибуни з дашками.
Урочистості з відкриття новозбудованого стадіону завершилися, відтак розпочалося Свято Хліба, Врожаю та Єднання. Як і годиться, почесним гостям піднесли хліб із нового покутського врожаю як символ добра, здоров’я та достатку, а о.-декан Ігор Левицький та митрофорний протоієрей Богдан Мороз помолилися за хліб насущний. Відтак слово тримали директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА
Іван Андріїшин та голови райдержадміністрації Ярослав Левкун і районної ради Іван Мандич. Не обійшлося і без цікавих подарунків. Директор Філії «Перспектив» Павло Потомський вручив господарю свята Іванові Приймаку унікальний дідух у формі покутянина-газди, як ще один символічний презент. А на завершення свята дівчата пригостили всіх присутніх хлібом і медом на знак гостинності, поваги та єднання.
Опісля охочі мали змогу послухати святковий концерт за участі сільських аматорських колективів. А привітати Вільхівці приїхали сусіди-покутяни з Копачинців, Колінок, Дубок, Кунисівців, Семенівки, Корнева, Поточища, Репужинців та Олієво-Королівки.
Для любителів змагань відділ спорту молоді та спорту РДА і спортивна школа організували «Козацькі забави», де кожен міг помірятися силою. У вечірній же концертній програмі розважали вільхівчан та гостей обласні та столичні гості – прикарпатський сміхованець Ігор Чепіль та вокальний квартет «Гетьман». Вибуховості емоцій додав святковий яскравий феєрверк.
Як же на стадіоні без футболу? Головною спортивною подією святкового дня був футбольний поєдинок між ФК «Колос Городенківщини» та «каменярами» із Серафинців, результат якого промовистий – 11:0 на користь господарів. Було для кого стадіон будувати! Хоч зрозуміло – одним чемпіонатом району така потужна арена обмежитись не може. Цей футбольний майданчик, точніше майданище, не обняти одним поглядом, настільки він масштабний.
Варто згадати і покутський ярмарок, який подарували присутнім приватні підприємці. Охочі мали змогу поласувати свіжозібраним медом і напоями, солодощами на всяк смак, равликами у смачному соусі, помилуватися цікавою живністю. Центр первинної медичної допомоги на вході до стадіону запропонував безкоштовні послуги – всі охочі могли виміряти рівень цукру, тиск, пульс тощо. Це було досить доречно за такої спеки. Малечу ж тішили дитячі забави, та й просто змога вдосталь погасати ніжним зелененьким газоном.
Різнопланове свято вдалося на славу. Відрадно, що села завдяки щедрим меценатам розвиваються, і розвиваються активно. Іван Приймак назвав Вільхівці «південними воротами Дністровського каньйону». Коли в’їжджатимемо до них, а відтак і до Хмелеви, сучасною дорогою, - подальший розвиток нашого прекрасного краю не забариться.
Юлія МИХАЙЛЮК.